Často kladené otázky


Zabudol som svoje heslo. Ako mám postupovat?
Stačí, ak viete aký email ste zadali pri registracii. Použite, prosím obnovu hesla a nasledujte inštrukcie na http://foto.fiit.stuba.sk/profile/lostpassword.
Ako sa môžem do súťaže prihlásiť?
Postup je v celku jednoduchý. Prihlásenie->Registrácia. Potom je potrebné vybrať si skupinu, do ktorej sa chcete zaregistrovať a vyplniť daný formulár.
Dostali ste chybovú hlášku: "Nahraný obrázok nemá požadovaný pomer strán 2:3, resp. 3:2". Čo s tým?
Vaša fotografia nespĺňa požadované kritéria. Povolený formát súboru je jpg, max. veľkosť fotografie 10MB, povolený pomer 3:2, resp. 2:3 s miernou toleranciou, min. šírka 600px, min. výška 600px, max. šírka 6500px, max. výška 6500px. Povolené pomery zodpovedajú štandardným pomerom na tlač fotografií.
Ako budú jednotlivé fotografie hodnotené?
Súťažiaci získavajú body za každú umiestnenú fotografiu medzi bodovanými miestami (závisí od celkového poctu a kvality príspevkov, odborná porota bodované miesta oznámi spolu s výsledkami). Tieto body sa sčítavajú naprieč jednotlivými témami a tiež za jednotlivé kola v príslušnom ročníku. Na konci každého ročníka sú na základe bodovania vyhodnotení najlepší fotografi v jednotlivých súťažných kategóriách.
Koľko fotiek môžem do súťaže v každom kole vložiť?
Maximálny počet pridávaných fotografii na tému je 5 fotografií v každom kole.